Metro 2033
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Metro 2033 könyvön alapuló FRPG fórum.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Alekszandrovszkij szad

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 112

Alekszandrovszkij szad Empty
TémanyitásTárgy: Alekszandrovszkij szad   Alekszandrovszkij szad Icon_minitimePént. Május 17, 2013 8:18 am

A Kreml fala mellett található park, ami a sugárzás hatására teljesen elburjánzott. Hatalmas növények között vezet az erre tévedő útja, és bármelyik fa mögül mutánsok támadhatnak.

Alekszandrovszkij szad A3_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
Vitali Kasparov

Vitali Kasparov


Hozzászólások száma : 37
Tartózkodási hely : Felszín

Alekszandrovszkij szad Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alekszandrovszkij szad   Alekszandrovszkij szad Icon_minitimeVas. Jún. 09, 2013 10:37 am

Csupa kaland az élet. Bár az izgalmas és a stresszes közel sem ugyanaz. Szeretem azt hinni, hogy izgalmasan élek. Így könnyebb elviselni az egészet. Azt hiszem, ezért is kreálom magamban sorra a fanyarabbnál fanyarabb őscinikus megjegyzéseket mindenre és mindenkire, amivel találkozom.
Bezzeg az áramkörök nem szólnak vissza! Szabályozottak, tettre készek, alázatosak. Bekapcsolom, működnek. Kikapcsolom, nem csinálnak semmit. Mármint valóban semmit. Nem köpnek szemen, nem kergetnek meg, nem harapnak. Csodálatos teremtések. Ó igen, és ott maradnak, ahová tettem őket. Nem tűnnek fel meglepetésszerűen, mint az a zölden derengő, ismeretlen eredetű trutymó a fűben. Igen, beleléptem. Ez van.
Ránézek a kis kütyüm mutatójára. Régen geiger müller számlálónak hívták. Én már csak sugárfaktornak vagy kockázati tényezőnek szoktam, ha éppen nem vagyok túl professzionális kedvemben. Mint például most. Nem is baj, a mutató alacsonyan pattog, ezt még gond nélkül szigeteli a ruha.
Az is lehet, hogy a torz növényzet fogja fel egy részét a talajba beivódott radioaktív anyag sugárzásának. Vagy konkrétan fel is falták a nagy részét ezek a különös, posztapokaliptikus szörnyfák. Láttam már itt furcsa indák között vergődő, - vélhetően - növényi nyálkába ragadt macskaszerű lényeket. Ahol a növényhez ért a testük, ott tüskék kezdtek el kinőni belőle, órák vagy akár napok alatt nyársalva fel áldozatukat. Nem szép halál.
Mert hát akármennyire is utálatos ez a mostani világ emberi szemszögből szemlélve - igen, bármely faj utálná azt a világot, ahol kihalásra van ítélve -, még az új világ állatainak szenvedését sem nézem szívesen.
Amilyen gyorsan csak tudom, letörlöm talpamról a világító kutyaszart, és haladok tovább csendben, halkan.
Vissza az elejére Go down
Leron

Leron


Hozzászólások száma : 4

Alekszandrovszkij szad Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alekszandrovszkij szad   Alekszandrovszkij szad Icon_minitimeKedd Jún. 11, 2013 1:16 am

Apró, csillogó cseppekként szitált pofájára a testnedv, amelyet valamikor régen még vérnek hívtak. Elroppantotta a teremtmény nyakát. Ha vastag, érzéketlen bőrének irha részéből nem haltak volna ki teljesen a receptorok, tán érezte volna azt az emberi bőrnek elviselhetetlen, csípős fájdalmat, amely követte a hideg folyadékot. Felkapta, majd egy bokor alá vitte áldozatát és állandó készenlétben lévő lelkivilággal tépte fel a nyaki részt. Ropogtak a csontok, cuppogtak a belsőségek. Gyorsan evett, ösztöne sikoltva késztette sebesebb cselekedetekre. Szemét egy pillanatra sem hunyta le, állva habzsolt, futásra készen álló, izmos lábakkal, fejét a legkisebb zajt hallva a vélt hang zajforrása felé fordította. Nem engedhetett meg magának hibát. Feszült életében a farkastörvények már régóta szörny-törvényekké terebélyesedtek. Vacsoráját egyedül egy, a széltől összezörrenő ág és egy hatalmasabb fenevad tomboló, a messzeségben visszhangzó üvöltése zavarta meg. Tudta, hogy több száz méterre volt az előbb felordító szörnyetegtől, mégis kapkodva nyelte le az utolsó, sistergő falatokat. A hangot hallva megrázta pofáját és felmorgott.

Ez az étel a fél fogára sem volt elég, szinte csak csontot és szőrt nyelt. Éhes volt. És ha ő éhes volt, az nagy szónak számított. Több napja nem evett, a hatalmas házak árnyékában húzta meg magát, szokásához híven, egészen addig, míg az életben maradás szükséglete elő nem csalogatta. Ám ez az alkalom más volt. Megjelent egy csapat ember. Egy sikátorban feküdt, mikor felkapta a fejét az illatot érezve, száját megnyalva: az „élelem” gondolata futott át az agyán. Azonban mikor meglátta az alig hét fős csapatot, ahogy a környék egyik több méter magasságú bestiáját terítették le, átgondolta a dolgot. A lábdobogás erősödött… Tisztában volt vele, hogy ideje volt továbbállnia.

Így sodródott ide, egy bokor alá, karmos, lapát méretű lábai előtt, húscafatos csontok felett állva. Szinte deja vu érzése volt az emberi illatot érezve, mikor a bűzön keresztül kiszimatolta az enyhének tetsző, de határozottan emberi illatot. Izmai megfeszültek, fejét feljebb vetette. Az ösztöni parancs hideg, kegyetlen hangon késztette mozgásra a végtagjait. Mellső lábát még bizonytalanul emelte, de aztán teljesen alávetette magát a hívó szónak, ami most már inkább visszafojtott, forró izgatottsággal süvített végig benne. Ritkaságnak számított errefelé egy ember, csemege volt az ízletes, puha húsával. Pont ezért kellett kétszer meggondolnia a dolgot, hiszen nem ő volt az egyetlen vadász a környéken.

Óvatos, párnázott mancsának köszönhetően hangtalan léptekkel indult az alig érezhető illat nyomába. Gyorsított a léptein, ahogy nőtt benne a türelmetlenség és izgatottság furcsa keveréke, a mást felhasító ágak keményen csattantak a bőrén, ám, mikor kiszúrta a mozgó alanyt, azonnal lelapult. Hasán a kemény, tüskés fű táncolt, majd mikor elindult előre, végigsöpört rajta érces hangon. Hosszú, arányos, áramvonalas testét épp annyira emelte csak el a földtől, hogy lábaival előrehajthassa magát. Tekintetét nem vette le az alakról. Látta, hogy furcsa öltözetbe volt bebugyolálva (tipikus, emberi viselkedés), de a mozdulataiból és a nevetséges két lábon járásából tisztában volt vele, hogy ember. Furcsa ruha ide vagy oda. Ember. Élelem.

Éles, fogazott száját félig kinyitotta és lassan szívta be a száján keresztül a levegőt, mellkasa fel-alá emelkedett és süllyedt, mialatt félkörívben megkerülte a férfit (határozottan férfi volt az illatából ítélve), hogy elé vágjon. Hogy elé vágjon, meglapulva a sűrű növényzet között bevárja, majd miután alig egy méterre elhaladt mellette és már hátat fordított neki, elrugaszkodjon és leterítve őt a porba fogai közé vegye a fejét és szétloccsantsa a koponyáját.

Vissza az elejére Go down
Vitali Kasparov

Vitali Kasparov


Hozzászólások száma : 37
Tartózkodási hely : Felszín

Alekszandrovszkij szad Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alekszandrovszkij szad   Alekszandrovszkij szad Icon_minitimeSzer. Jún. 12, 2013 3:41 am

Akadnak dolgok, amiket ha másként csinálnék, már réges-régen mondhatni "kutya vacsorája" lennék. Ilyen például a közlekedésem milyensége. Kulcsfontosságú a csendes, de még inkább hangtalan séta. Hogy miért séta? Annak több oka is van. Egyebek között az, hogy lassabb mozgás mellett több időm van felmérni a környezetem, így könnyebben elkerülhetem a bajt. Nem biztosan, csak könnyebben. Errefelé bárkit bárhol érhet meglepetés. Végül is legalább sosem unatkozom, bár néha lenne kedvem hozzá.
Valószínűleg nagybátyámmal átélt utolsó "kalandunknak" és azóta kialakult paranoiámnak köszönhetően, de valahogy megérzem a bajt. És baj alatt itt leginkább olyan fogakat, karmokat és emésztőnedveket értek, ami az én aprításomra és pépesítésemre szolgálnak. Ezek általában tartoznak valakihez, vagy még inkább valamihez. A butábbak általában észre sem vesznek, és a tapasztalatok szerint ahhoz már elég jól lopakodom és rejtőzök tizensok év túlélési ösztönök által hajtott "testedzés" és "terepgyakorlat" után. Leginkább erre és figyelmetlenségükre tudom fogni a dolgot, bár a derengő, húsevő massza "viselkedését" a mai napig nem értem.

Szívesen töprengenék még ezeken egy sort, de sajnos az általam leginkább a paranoid tudatalattim által generált idegkapcsolásnak és a homloklebenyben igazán fel sem fogott érzetek "megérzésként" való összesítésének tartott segítőm ismét jelez.
Többféleképpen szokta tenni és többféle "erősséggel". Most nem valami veszélyes kószál erre, hogy "talán észrevegyen". És nem is valami dög les rám, ami "akár veszélyes is lehet". Nem. Valami erős, okos, és biztosan ronda is. Vadászik rám, a zsigereimben érzem. Egyre lassuló mozdulattal torpanok meg. A kapkodás még mindig nem jó, egy ragadozó felfigyel a sebességváltásra. Errefelé pedig minden ragadozó.

Egy helyben már jobban be tudom határolni a zajok és képek helyét, helyzetét. Ez alapján pedig nincs időm befejezni a folyamatot, mellyel mozdulatlanná dermedek, ugyanis belém hasit. Belém hasit az érzés, mely olyan közelinek jelzi életem és halálom mezsgyéjét, mintha csak puszta kézzel próbálnám meg a kaszás könnyed és pusztító mozdulata után újra összegombolni testemet.
Ahogy lehajolok, mint gyermekek a testnevelés órán lábujjérintéskor, majd guggolásba rogyasztok, a karomon lévő mutató megugrik. Hogyne ugorna, hiszen bármi les rám, az él. Akkor pedig magán és magában is hordoz némi radioaktiv szennyeződést, mely most hirtelen nagy tömegben műszerem közelébe került.
Szinte érzem magam felett testének melegét, mégis leginkább a holdfényben vetett árnyéka az, ami alapján biztosan érzékelem közelségét fejem felett. Még púposan, előre görnyedve nyújtom ki lábamat, hogy a hasát érő könnyed ámde hirtelen lökésem gurulásra késztesse majd földet érése után.

Térdeim rogyasztva, rövid lépéssel a közeli fa mellé kerülök, hogy legalább egy irányból fedezve legyek. Közben már készülök a tüskés indák közé érkező rémség eddigieknél várhatóan jobban hallható hangjaira, melyek sajnos várhatóan idecsalnak majd másokat is. Szinte érzem, ahogy lopva összeszorulnak az indák első "kezük ügyébe" keveredő végtag körül.

Hogy miért éppen séta? Annak több oka is van...
Vissza az elejére Go down
Leron

Leron


Hozzászólások száma : 4

Alekszandrovszkij szad Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alekszandrovszkij szad   Alekszandrovszkij szad Icon_minitimeHétf. Jún. 24, 2013 7:38 am

Éhes, éhes, éhezik! A gyomrának az akaratos sikoltása, az agya, ahogy ettől a mindennél magasabb helyet elfoglaló gondolattól öntudatra kelve kaparászott a koponyája belső falán, elviselhetetlen volt. Mintha egy őrült akarta volna a körmével áttörni a börtönfalat, hogy szabaduljon, még akkor is, ha tudta, hogy csakis az ujjbegyeit roncsolja húscafatokká... Mégis megállt. Szinkronban úszott az áldozatával, ütemesen csökkentve a köztük lévő távolságot. A benne lévő vadállat már a fogait hangosan csattogtatva, néhány tömör nyálcsíkot elcsöppentve, nagy morgások közepette rontott volna rá a furcsa ruhás zsákmányra, hogy kibontsa, mint egy ajándékot, aztán bekebelezze. Mégis megállt. Várt egy pillanatot és ha valaki belelátott volna a fejébe, ha valami érzelemmorzsát észlelt volna a sárgás, rideg tükörszemekben, tudta volna, hogy gondolkozott. Felmérte a helyzetet. Na, nem hosszas eszmefuttatásokat cikáztatott végig az elméjében, egyszerűen futólag megállt, megfagytak a mozdulatai a levegőben, végül döntött és továbbsuhant. Kilopakodott arra az ösvényre, amelyen a férfi megállt, közvetlen mögéje… Aztán nem bírta tovább. Hiszen éhes, éhes! Éhezik!
Az izmai megfeszültek, elrugaszkodott, a tehetetlen repülése közben a mancsait előre nyújtotta, szájából fojtott morranás kúszott fel a nemsokára elérkező lakoma látványa miatt, majd ahogy az alak megmozdult, majd mellkasát eltalálta a kettő kemény talp meglepett nyikkanássá halkult a hangja, ahogy a tüdejéből kiszorult a levegő. Vagy fél métert, ha repülhetett a levegőben, aztán a torzójának jobb oldalával érkezett a földre, végül megfordult a gerincének másik oldalára. A mocsok, a föld, a sár és a por felverődött, kemény bőrében megtapadt. Nem volt meglepő, hogy a lendülő, már önmagában is hatalmas teste a lökés nyomán nem két-három métert lebegett, mielőtt a földre érkezett. Megrázta pofáját és felprüszkölt az orrüregébe toluló portól, miközben mellső lábaival felnyomta magát. Nem számított semmi ellenállásra, de miközben tekintetével fürkészte a tájat (egy szívdobbanásnyi időbe sem telt, mire kiszúrta az őt bámuló homo sapiens-t) igyekezett hozzászokni a gondolathoz. És némiképp bosszantotta a fordulat, a préda makacs kéretése, hogy minél később akadjon a fogai közé. Sosem fogta fel minek kell minden alkalommal eljátszani ezt, mikor úgyis mindig ő győzött. Fogait hangosan összecsapta mérgében, egyik mellső mancsával keményen előre lépett, mikor megérezte a bal hátsó lábánál a nyomást. Azonnal cselekedett, reflexszerűen, ösztönösen, az izmaiba ivódott mozdulattal. Az elmúlt pár évben nem hiába maradt életben és ez az egy valami, ironikus módon összekötötte a férfival: fürgeség. Hátracsavarodott, éles fogai könnyedén vágták ketté a lábára cuppanó indát, mielőtt a kemény bőrét akár egy tüske is át tudta volna döfni. Pár világosabb karc még így is látható volt a tüskék nyomán, a bőrén, ahogy az elhalt, tömör hámrétegbe megpróbáltak belekapni. Egy-két másodpercet, ha igénybe vehetett az, hogy megszabaduljon a még épp az áldozat hírétől felébredő növénytől és újra a férfi felé mozduljon. Ezúttal óvatosabb volt, a meglepetés erejét többször nem vethette be.
Ismét végigmérte az embert, állkapcsa keményen csattogott, a hangszálai megrezegtek és egy egész tüdőt megrengető, démoni morgás tört fel belőle. A férfi illata az orrába robbant és már-már megindult a nyáltermelése. Lassan közeledett felé, még mindig emlékezve az előbbi ballépésére. Kivárt. C alakban járta az útját az áldozata körül, miközben egyre inkább próbálta beljebb terelni a bokrokhoz, hol a keszekusza, éles ágakon csak fennakadhat. Nem volt más lehetőség, itt, tapasztalatai szerint mindenki elérte vesztét. Bár még sosem látott egy embert sem késsel hadonászva ágakat irtani, talán meg volt az oka, hogy ezt miért nem próbálta még soha senki. Vagy ha próbálta is, miért lett reménytelen háború a természettel szemben az ilyen akció. Sokszor cserkészett be így élelmet. A lehető legbiztonságosabb módja volt.
Csak ne éhezett volna olyan nagyon! Akkor ki tudott volna várni, akár több órát is, míg a férfi elfogadja a sorsát és kifulladva az ágakon a végkimerülés határán egyensúlyozva lehetősége lett volna rá, hogy megölje... Csak ne lenne ez az éhség, az éhség, az éhség!

Vissza az elejére Go down
Vitali Kasparov

Vitali Kasparov


Hozzászólások száma : 37
Tartózkodási hely : Felszín

Alekszandrovszkij szad Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alekszandrovszkij szad   Alekszandrovszkij szad Icon_minitimeSzer. Jún. 26, 2013 12:01 pm

Hogy miért beszélek folyton magamban? Nagyon érdekes de egyben tökéletesen hülye kérdés is. Kihez beszélnék, ha nem magamhoz. Igaz, néha megszemélyesítem a dögöket, amik között mászkálok, és intézek hozzájuk néhány gúnyos gondolatot, de az is inkább csak magamnak szól. Kell, hogy arra az időre, amikor félnem kéne, egy kicsit elszórakoztassam magam. Így aztán ráérek később félni, utólag aggódni, sarokban rettegni.
A félelem az elme gyilkosa. Egy sci-fi regényben olvastam. Kicsit elszállt technológiai megoldások voltak vegyítve kőkorszaki módszerekkel és fél Kreml-nyi intrikával. Mégis tetszett valamiért. A találmányok ötletesek voltak, a hagyományok egész érdekesek, és mindegyik szereplőben volt egy kicsi én. Nem hiszem, hogy rólam írták, úgyhogy valami nagyon általános okosságokat agyalhatott ki az író.
Biztos akad sok, nekem csak ez maradt meg. Van, amikor egyszerűen nincs időd azon nyafogni, hogy mindjárt meghalsz. Egyrészt mert akkor valószínűleg meghalsz, másrészt az életben maradás hasznosabb időtöltés. Ez a dög meg pofátlanul kitartó, és nem elég buta a méretéhez. Az ilyet nem szeretem. Megesz. Vagy legalábbis megpróbálja.

Hirtelen rögtönzött manőverem - a legtöbb ilyen, a világvége utáni Moszkvában nem mindig van időd tervezgetni - úgy tűnik, a vártnál is jobban bevált. Bár ez a dög még mindig pofátlanul masszív, viszont masszívan erős lehet a pofája. Piszok éhes lehet, és szerintem nem növényevő.
~ Ha nem baj, most nem dobok csontot. Szükségem van mindegyikre.
Egy kicsit szórakoztat, ahogy elborul. Mintha elégtételt vettem volna azért, hogy ellenem támadt. Gyermeteg dolog, de minden apró élvezetet ki kell használni, ha érkezik. Olyan ez, mint mikor a mesebeli karatekölyökbe belekötnek a nagyok, erre jól elveri őket. És még vér sem folyt.
Ahogy feltápászkodik, csak némán figyelem tovább. Nem tudom, van-e büszkesége, esetleg bármi olyan érzése, melyen keresztül tudomására hozhatnám, hogy mennyire hihetetlenül ellenemre van préda státuszom.
Úgy kel fel, mint a horrortörténetekben a szörnyeteg, miután hőseink azt hitték, leterítették. Mintha bosszús lenne. Ez az első olyan bestia, ami a haragnál és a félelemnél árnyaltabb érzelmeket képes produkálni. Vagy tettetni. Mégsem vagyok szörnypszichológus, hogy ebben biztos lehessek. Minden esetre furcsa.
Bár így is látni - de a szokásosnál jóval haloványabban -, hogy érzékei tompábbak irányomban. Egy időben úgy gondoltam, a ruha miatt lehet. Hiszen lefogja testszagot, a testhőt és el is rejt a sötétben. Mégsem teljesen erről lehet szó.
~ Remélhetőleg nem kaptam még akkora sugárdózist, hogy az törjön borsot az orruk alá...
A növénytől sajnos igen hamar megszabadul a blöki, pedig már kezdtem megörülni, hogy más elvégzi helyettem a piszkos munkát. Ez most nem nyert.

Furcsa, de az előbbi szinte tökéletesen kiszámított támadásához képest most igen óvatlan lett. Pedig látszólag gyorsan tanul, mégis mintha... mérges volna? Csak engem figyel, pedig az imént tekeredtek rá az indák. Lehet, hogy amíg gyorsan lépked, nem bántják. Ha viszont egyszer megáll, ami eddig köré húzódott, belé csimpaszkodik.
Nem, mintha egy lehetséges jövőbeli veszte Kopasz Lessie-nek annyira biztonságossá tenné jelen helyzetemet. Muszáj leszek egy kicsit aktívabban intézni a dolgokat.
~ Meglátod, nekem is van karmom és agyaram.
Fejemet kissé előre döntöm, jobb mutató és középső ujjammal pedig markomba húzom combomra erősített tőrömet.
~ Eddig meglepődött azon, hogy tértem ki előle. Akkor tetézzük még egy kicsit a meglepetését!
Mindegy hogy állat vagy ember, ha meglepetés ér, hezitál a következő lépéssel. Nincs rá terve, ki kell találnia egy újat. Vagy ügyesebb leszek nála, vagy okosabb. Mivel erősebb tuti nem vagyok. Akkor maradjunk az észnél és a tervezésnél. Mi lenne még nagyobb meglepetés számára? Ha őt akarják megenni, természetesen. És leginkább képletesen értve. Gyors szerepcsere.
Ha megfordulok, rám ugrik. Ha maradok, közel kerül. Előre lépek, feje felé vágok a pengével. Majd újra és újra. Megállok, újból kihúzom magam. Ahogy visszaáll készenlétbe a támadás hatása alól, újból suhintok felé. Nem célom megvágni, bőven elég, hogy egy helyben tartsam. Úgyis az lesz a vége, hogy megelégeli, és morran vagy támad. Bármelyik is jöjjön, van rá tervem. Akár egy jó sakkozónak. Nagyapa büszke lenne rám. Már csak azért is, mert én még élek.

Ahogy kilépne a védekezés köréből, nekilendülök, és átpördülök felette. Az erőteljes vállak, futásra tökéletesen alkalmas test hátránya, hogy a feje fölé nemigen tudja emelni a mancsait. Viszont biztos, hogy megpróbál elkapni, amíg csak felé mozdulok. Azt egy helyben a legstabilabb. És amíg egy helyben van, mind a négy végtagját megsimogathatja drága tüskés virágunk.
Talppárnára érkezem, félig spiccelve. Cipőm alján kiugranak a hegymászó tüskék, majd taposok is egyik lábammal bele az előttem lévő fára, lököm magam tovább, és kapom el az első nagyobb ágat. Fel, fel, fel!
Vissza az elejére Go down
Leron

Leron


Hozzászólások száma : 4

Alekszandrovszkij szad Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alekszandrovszkij szad   Alekszandrovszkij szad Icon_minitimeSzer. Júl. 03, 2013 10:32 am

Természetesen hallotta, amint az indák gyökerekként bevájták magukat a kemény, néhol lágy, esetleg szikes talajba, ahogy dolgoztak a föld és a lába alatt vagy pedig a levegőben, a felszínen kúszva tapogatóztak, mint valamilyen vak kígyók. Tudta mi vár rá, ha hátranézett volna még ő maga is meggyőződhetett volna a léptei nyomán kibukkanó tüskékről, tekeredő indákról, amelyek pár másodperc fáziskéséssel jelentek meg utána a nyomáskülönbség észlelésére. Bármit elkaptak és azokon a ritka napokon, mikor esett, valósággal megőrültek az indák a rájuk cseppenő esőcseppektől. Tüsketáncot járt akkor az egész növényzet. Sokszor volt már dolga velük és meglehetősen bosszantotta a ragadozó vegetáció, amely a pihe-puha leveleivel az ő húsát akarta mindenáron megemészteni… Talán ezt érezhette most a két lábon járó vacsora is?

Lassított a járőrözésében, amikor a férfi előrébb dőlt, a morgása felerősödött és ha valaki jobban megfigyelte olyan csalóka pofakifejezést láthatott, amely leginkább az emberek összehúzott szemöldökű, homlokráncoló, bizalmatlan, ellenséges pillantásához hasonlított a leginkább. Csak egy gyanakvó, távolságtartó hümmögés hiányzott mellé. A meglepetés ereje már elmúlt, számított a préda gyors reakciójára, így bár a mozdulatai természetesek voltak, minden izma pattanásig feszülve várta az ellensége reakcióját. Nem kerülte el pillantását a hím ujjai között megcsillanó penge. Ha tudott volna, gúnyosan felkuncogott volna, de csak egy szaggatott morgás tellett tőle, felprüszkölt, a válla megrázkódott a kifújt levegőtől és lejjebb hajtotta a fejét, hogy védje a torkát. Bár a férfi messze volt, nem érhetett volna hozzá a nyaki részéhez, automatikusan, ösztönösen cselekedett. Sőt, még az is kérdéses volt, hogy egyáltalán át tudja-e szúrni a bőrét azzal a hideg fémmel, ha nem eléggé erősen teszi. Ugyanolyan simán, fejét hol jobbra, hol balra forgatva (az íven haladástól függően), oldalát a férfi felé mutatva menetelt C alakú képzeletbeli ösvényén. Szemét még mindig a zsákmányán tartotta. Ismét ugyanolyan tempóban folytatta a zsákmánya kerülgetését, mielőtt lassított volna, miközben várta a megfelelő alkalmat. Jól ismerte az emberi fegyvereket, még az átalakulása előtt találkozott velük. Egy régebbi sebének a nyoma még mindig jól kivehetően látszódott a mellkasának alsó, bal részén. A fegyver megjelenése nem vitt végbe rajta semmilyen változást, nem menekült el, nem torpant meg, az eddig is bosszankodó, ám óvatos viselkedése fennmaradt, nem lett sem nyugodtabb, sem dühösebb. Igyekezett koncentrálni és nem az akaratos, mégis ostoba parancsnak engedelmeskedni, amely azt üvöltötte, hogy vesse rá végre magát.

Ám, mielőtt a harmadik „körét” kezdte volna meg, egyre beljebb szorítva a férfit az ágak rengetegéhez, a kés felé lendült. Azonnal visszakozott, lejjebb lapulva, kikerülve a kés útját, hátraugrott, majd a kéz felé kapott, persze reménytelen távolságba került az ízletes kar. Tudta, hogy semmi esélye eltalálni. Ettől függetlenül fogait keményen csapta össze. Egyik lábáról a másikra helyezkedett, kereste a megfelelő helyzetet.

Más bestiával ellentétben, ő nem támadott. Morgott, a kéz felé csattogtatta a fogait, de mindig úgy helyezkedett, hogy a felé lendülő testet látva, azonnal hátrébb ugorjon. Ismerte az embert. Pár évig a kezét nyalta, azóta a kézfejébe harapott és elropogtatta. Kívül-belül ismerte minden porcikájukat, tisztában volt vele, hogy a férfi támadásai nem komolyak, érződött az összes lomhább mozdulatból és az őrjítően kicsi, mégis a támadáshoz nem elégséges távolságból. Tartott tőle a zsákmánya, méghozzá nem véletlenül. Pont úgy, ahogy ő a pengétől… Mégis már gyanús keltett ez a hideg megfontoltsága, a nem kapkodó mozdulatai. Legszívesebben felhúzta volna az orrát.

Természetesen a mélyből rezgő morgásait és a vicsorgását nem tudta kontrollálni, azonban a megfeszített izmait nem támadásra használta. Pár szúrás után ő is azonnal felé lendült, acsarkodva, mintha rávetné magát, hogy megnézze a férfi reakcióját, de sosem eléggé messze, hogy a prédájának alkalma legyen visszatámadni.

[Az első terve az volt, hogy kihasználja a mozgó növényt és a hímet is a növény vonz körébe hozza, hogy a mozgása ugyanúgy felkeltse a zöld ragadozó figyelmét. Ő is azt az idegtépő játékot kezdte játszani, amelyet a préda alkalmazott. Eléggé eltávolodik a férfitől, hogy az embernek muszáj legyen lépnie felé, ha tovább akarja ingerelni. Szépen, lassan, a növény sugarába, ahol már a férfit is ugyanúgy érzékelik, mint őt.]

[Ha ez nem vált be, a második az volt, hogy eltávolodjon az indáktól, ugyanarra a helyre, ahol a férfi van, hogy őt se érjék el. Természetesen megtartva azt a kellő távolságot, amely eddig is köztük volt. A felé lendülő kés, megnehezített a dolgát, forgatta a fejét, újra és újra végigmérte a homo sapiens-t. Lassan haladt mindkét esetben és ugyanaz volt mindkettővel a célja. Egyenlővé tenni az esélyeket. Nos… nem mintha nem ő nyerne végül. Tisztában volt vele. Már csak ezt az idegesítő, lassú és hosszú utat kellett bejárnia. Ahelyett, hogy már rég a nyakcsigolyái közé fúrná a csökevényes orrát.]

Attól függetlenül, hogy vagy sikerült vagy nem az előbbi tervei közül valamelyik és a zsákmánya még a végén úgyis felé lendült, szinte reakcióidőket meghazudtolva ugrott ő is, ezzel megakadályozva, hogy a férfi átugorjon felette, hacsak alapból nem két métert tudott ugrani. Számított rá, az ilyenek állandóan ugrálnak, látszott a mélyebb térdhajlásából, a mostani mozzanata sokkal gyorsabb volt, izgatottabb, mint a már-már unalmasnak mondható késlengetése. A ragadozók is mindig így támadtak, mikor valamire rá akarták vetni magukat. Mindig így támadott ő is… De ez fürge volt, hihetetlenül fürge.

Egyenesen felé ugrott egy másodperces késéssel, már ő is a levegőben volt, mint a férfi. A célpontjának elég közel kellett lennie, hogy megpróbálja ezt az ugrást és eléggé gyorsan reagált ahhoz, hogy ne kerülhesse ki valami tizedmásodperces csellel a felé lendülő testét, így tudta, hogy a mancsai közé fog kerülni. Ha ez sikerült, ha végre ruhát és bőrt értek a karmai és a fogai, azonnal rájuk csapott és nem eresztette őket. Ugrás közben bár alsó fele, a hasa, a mellkasa támadható volt, a két előre nyújtott mancs megnehezítette a férfi dolgát, csakúgy, mint a szintén a torok védelmére szolgáló lehajtott, a célpont felé nyújtott éles fogakkal teli pofa.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Alekszandrovszkij szad Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alekszandrovszkij szad   Alekszandrovszkij szad Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Alekszandrovszkij szad
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Alekszandrovszkij szad

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Metro 2033 :: Metrón kívül :: A felszín-
Ugrás: